wynalazki

Japońscy naukowcy opracowali „elektroniczną skórę” z wyświetlaczem

Jeśli tak dalej pójdzie, producenci zegarków do biegania będą mieli nie lada problem. Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio opracowali „elektroniczną skórę”, która nie tylko może zbierać dane na temat funkcji życiowych człowieka, ale też wyświetlić takie informacje, na przykład na ręce.

Oczywiście nie jest to do prawdziwa skóra, raczej elastyczny materiał zawierający w sobie czujniki, który można nałożyć na skórę. Dodatkowo na materiał ten mogą zostać nałożone małe diody LED, które będą wyświetlały określone komunikaty. Projekt cały czas jest rozwijany, a jego celem jest pomoc w wykrywaniu w przyszłości problemów zdrowotnych, ale już na tym etapie jest już w stanie nawet wyświetlać pewne informacje, na przykład puls.

Umieszczone w urządzeniu czujniki są w stanie komunikować się również ze smartphonem i przesłać na niego dane. Te oczywiście można następnie synchronizować poprzez chmurę. Na razie jednak materiał można nosić na skórze tylko przez tydzień bez żadnych widocznych efektów ubocznych. Japońscy naukowcy mają jednak nadzieję, że uda im się to poprawić, i że w ciągu trzech lat będzie można zacząć stosować ich wynalazek na szeroką skalę.

podobne treści