news

Jakim typem recenzenta iPada jesteś?

Za wielką wodą przed sklepami, w których pojawi się iPad, już od wczoraj stoją kolejki. W najbliższych dniach czekają nas istne tortury. Amerykanie, którzy dostaną w ręce iPada będą nas bombardować recenzjami i opiniami. Będzie ciężko. Cierpieć będą zarówno ci z was, którzy chcą iPada, jak i ci, którzy nie mogą pojąć zachwytów nad tabletem. Ale cóż, nikt nie obiecywał, że bycie gadżeciażem jest łatwe. 

My tymczasem jesteśmy pewni, że recenzje iPada będą się w znakomitej większości kwalifikować do 6 kategorii.

The Six Types of iPad Fans and CriticsFan
Kupuje wszystko z logo jabłuszka, więc iPada dawno zamówił. Wie, że jego życiowym przeznaczeniem było zakupić ten produkt. Jest przekonany, że iPad zmieni oblicze ludzkości, tylko nie wszyscy jeszcze to pojęli. Jednak wkrótce się przekonają, a on powie: „A nie mówiłem?”

The Six Types of iPad Fans and CriticsDziennikarz – wyjadacz
Pracuje w mediach, odkąd mój dziadek był w przedszkolu. Płakał, obserwując spadek sprzedaży gazet i ma nadzieję, że iPad tchnie nowego ducha w rynek. Apple nie ufa, lecz nie widzi dla niego alternatywy. Jeśli iPad nie uratuje gazet, może podtrzyma je przy życiu do czasu, gdy on przejdzie na emeryturę.

The Six Types of iPad Fans and CriticsMamuśka
iPad jest taki śliczniusi i błyszczący! Widziała go w telewizji i zamierza używać do korzystania z emaili i sprawdzania, gdzie są dzieci. Gdy syn przyjedzie do domu na Wielkanoc, poprosi go, by jej zamówił iPada. Tylko syn orientuje się w świecie technologii.

The Six Types of iPad Fans and CriticsZwolennik Open Source
Od tygodnia chodzi z gulą w gardle, tak go mierzi zamieszanie wokół iPada. Wszyscy, którzy kupują iPada, mogliby równie dobrze mordować programistów Linuxa. OPROGRAMOWANIE POWINNO BYĆ DOSTĘPNE ZA DARMO, PODLI KAPITALIŚCI!

The Six Types of iPad Fans and CriticsPecetowiec
Sam pomysł, by pojawił się tablet wydaje mu się niezły. Niestety, parametry iPada to prehistoria! Procesor mógłby uchodzić za szybki w 2008 roku, przydałoby się też więcej pamięci RAM. Czy oni słyszeli w ogóle o netbookach? Dziwne…

The Six Types of iPad Fans and CriticsZdystansowany pragmatyk
Wie, że iPada nie potrzebuje i denerwuje go już zarozumiałość Apple. Kupi go jednak, ponieważ będzie mógł korzystać z internetu, siedząc na sedesie. „To tylko gadżet” – mówi – „Dlaczego podchodzicie do tego tak poważnie?”

[zdjęcie mamy: Flickr, American Virus; pozostałe zdjęcia służą ilustracji artykułu, więc nie denerwujcie się, prosimy, ty w szczególności Lance Ulanoff]

podobne treści

 • Rafał Tomański

  hm… ja? Niezdystansowany pragmatyk, który WCALE nie chciał go mieć, dopóki nie zaczeliście o nim pisać, wy łobuzy :))

 • Anonim

  Ja? Niezdystansowany pragmatyk. Który WCALE nie chciał iPada, dopóki nie zaczeliście o nim pisać. Wy jedni! :)

 • enstriel

  Niektorzy uzywaja komputer-o-podobne urzadzenia tylko do ogladania YT, pisania na FB i odbierania maili i do tego iPodpaska jest swietna, ale dla produktywnej czesci uzytkownikow, iPad nie oferuje praktycznie zadnych narzedzi do prawdziwej pracy.
  iPad to poprostu urzadzenia dla rozrywki – iEntertain.