newssmartfony

Jaki mógł być Windows Phone 7…

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że pogłoski o Windows Phone 7 wyprzedzają same siebie. Jakim cudem? Rozwiązanie tej zagadki znajduje się w Redmond i na imię ma Photon.

Już w 2008 pisaliśmy o Windows Mobile 7 (oraz 8!). Przez długi czas, wyciekające informacje na temat Windows Mobile 7 były częstym widokiem w serwisach poświęconych tej tematyce. Zdecydowanie więc było coś na rzeczy.

PocketNow zamieściło interesującego niusa o rozbieżnościach w oczekiwaniach w stosunku co do Microsoftu, i tego co w zamian otrzymujemy. Autor pyta: jak to jest możliwe, aby system – Photon, którego produkcję rozpoczęto w 2004 roku, przez ponad pół dekady ani trochę nie ewoluował? Przy takim potencjale mądrych głów i zapleczu, najprawdopodobniejszy wydaje się być brak funduszy lub bałagan przy prowadzeniu projektu.

Microsoft mógł nie przewidzieć tego, jak bardzo rozwinie się przez kilka najbliższych lat rynek telefonów komórkowych. Tylko to tłumaczy sytuacje, w której Microsoft nie posiada niczego do zaoferowania w kategorii smartphonów. Najprawdopodobniej pracował nad platformą nowej generacji, jeszcze zanim iPhone się pojawił na rynku.

Na nieszczęście dla nich, plan wykończenia Photon’a zakładał brak konkurencji w najbliższych latach. Ups. [Ms, John Herrman, PocketNow]

podobne treści