film

Jake Gyllenhaal jako nieszczęśliwy bokser w zwiastunie dramatu Southpaw

Jake Gyllenhaal ostatnie lata może zaliczyć do najlepszych w swojej karierze. Nominowana do Oscara produkcja Labirynt czy tajemniczy thriller Wróg to tylko wierzchołek góry filmów, w których Amerykanin dał popis swoich umiejętności, a na horyzoncie pojawia się kolejna okazja do zaprezentowania swojego warsztatu aktorskiego. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun dramatu sportowego Southpaw w reżyserii Antoine’a Fuquy, gdzie Gyllenhaal gra boksera, którego życie wywróciło się do góry nogami. Zapowiedź do zobaczenia poniżej:

 

Dramat sportowy opowiada o tragedii, stracie i bolesnej drodze do odkupienia. Billy „The Great” Hope (Gyllenhaal) jest bokserskim mistrzem wagi junior półśredniej, którego leworęczna postawa zwana jest właśnie „southpaw”. Hope napędzany jest rządzą sławy, bogactwa, nie zapominając oczywiście o rodzinie. Ma wszystko, jest na szczycie – zawodowo i uczuciowo – gdy tragedia posyła jego życie na dno. Teraz jego dzień składa się w głównej mierze z alkoholu i leków na receptę, jego córka wylądowała w opiece dla dzieci, a dom został przejęty przez bank. Billy poszukuje szansy na odkupienie i odwrócenie losu, a pomocną dłoń – bardzo niechętnie – wyciąga były bokser, Tick (Whitaker).

Obok nominowanego do Oscara Jake’a Gyllenhaala (Tajemnica Brokeback MountainWolny strzelec) i zdobywcy drogocennej statuetki, Foresta Whitakera (Ostatni król SzkocjiKamerdyner), w Southpaw zagrają Rachel McAdams (Sherlock Holmes, O północy w Paryżu), Rita Ora (50 twarzy Greya, Spivs), Naomie Harris (Skyfall, 28 dni później), Tyrese Gibson (Legion, seria Szybcy i wściekli), Curtis „50 Cent” Jackson (Mokra Robota, Spy) oraz Clare Foley (Sinister, Wszyscy wygrywają). Premiera reżyserowanego przez Antoine’a Fuquę (Łzy słońca, Dzień próby) filmu ustalona została na 31 czerwca tego roku. Nie wiadomo, kiedy produkcja pojawi się w Polsce.

podobne treści