newstutorialeWiadomość główna

Jak zredukować żółty odcień ekranu nowego iPada?


W porównaniu do swego poprzednika, obraz wyświetlany na ekranie najnowszego iPada jest nieco ciemniejszy i… zażółcony. Poniżej prezentujemy skromną listę sposobów na ręczne zredukowanie tego nieprzyjemnego dla oka efektu.

Wprawdzie zażółcenie wyświetlacza jest ponoć całkowicie tymczasowe i ma samoistnie zaniknąć wraz z upływem czasu, to jednak nie każdy ma ochotę na to czekać. Nieprawdaż? Tym bardziej, że właściwie nie wiadomo jak długo.

Oto więc, co możesz zrobić już teraz, by choć częściowo pozbyć się efektu żółci na ekranie swego nowego iPada:

  1. Ręcznie wyłącz opcję Auto-Brightness, jednocześnie zwiększając zwyczajną jasność (brightness) do maksymalnego poziomu
  2. Deaktywuj funkcję Auto-Lock i przełącz urządzenie w tzw. Portrait Mode
  3. Utwórz/wgraj na urządzenie całkowicie biały obraz (np. w formacie .jpg) i wyświetlaj go cyklicznie przez jakiś czas na ekranie
  4. Staraj się raczej nie odłączać tabletu od ładowarki. Czyń to jedynie okazyjnie, pozwalając mu wówczas w pełni się rozładować.
  5. Trzymaj (choć to akurat najmniej istotny punkt) iPada w jakimś niewielkim i ciepłym miejscu (np. w szufladzie).

Wszystkie wymienione wyżej sposoby raczej nie zredukują efektu żółci w stu procentach, eliminując go jedynie w jakimś – zależnym pewnie od konkretnego egzemplaża – stopniu. Niemniej, jeśli słońce zaczyna cię już drażnić swym kolorem do tego stopnia, że za dnia nie opuszczasz domu, a w twojej głowie pojawiają się niepokojące myśli dotyczące Azjatów – chyba warto spróbować.

[i know something, Dzięki Krzysztof!]

podobne treści