videoWiadomości promowane

Jak zbudować dobry system stabilizacji do smartphone’a?

W odpowiednich warunkach przy pomocy aparatów znajdujących się w smartphone’ach można nakręcić naprawdę świetne wideo. Niestety jeśli nie ma odpowiedniego oświetlenia, w tle słychać hałasy a Tobie drżą ręce, jakość nagrania dramatycznie spadnie. Oto sprytny sposób na to, by Twoje nagrania wyróżniały się z tłumu.

Stabilizowane uchwyty do smartphone’ów pojawiały się już w przeszłości, jednak ten jest wyjątkowy. Podobny można zbudować dla aparatu cyfrowego, ale ponieważ w tym wypadku mamy do czynienia z lżejszym urządzeniem, którym nie będziemy raczej kręcić filmów fabularnych, spokojnie można użyć tańszych elementów. Będziecie potrzebowali uchwytu, mocowania na telefon, mikrofonu i lampy LED. Zakładając, że chcecie wszystko kupić, powinno to kosztować około 110$ (w Polsce będzie taniej – przyp. tłum.)

OK, nie są to może pieniądze, które wydaje się ot tak, ale na pewno wychodzi taniej niż zakup nowej kamery czy drogich akcesoriów do smartphone’a. Dodatkowo autor nagrania przypomina nam o tym, że jeśli jest się bystrym, można samemu znaleźć rozwiązania swoich problemów.

[Create Digital Motion]

podobne treści