newstablety

Jak wytrzymały jest Nexus 7?

Wszyscy lubimy dobrą rozwałkę. Z tego też powodu tak chętnie oglądamy wszelkie, często totalnie bezsensowne testy wytrzymałości naszych ulubionych gadżetów. Redakcja portalu SquareTrade postanowiła sprawdzić jak w zderzeniu z brutalną rzeczywistością wypadną najnowszy hit Googletablet Nexus 7, i jego słynny rywali – iPad.

Trzeba uczciwie powiedzieć, że testy (przynajmniej jeśli chodzi o bezpośrednie porównanie wytrzymałości obydwu urządzeń) nie są szczególnie miarodajne. Nie dość, że tablety trochę się od siebie różnią (choćby rozmiarem), to jeszcze za każdym razem upadały na ziemię (nie licząc próby z wodą) w inny sposób. Z drugiej strony… być może właśnie to dodaje im odrobiny wiarygodności? (ktokolwiek z was widział kiedyś urządzenie upadające dwa razy w dokładnie to samo miejsce? No, właśnie. Ot, życie). Kierowanie się rezultatem poniższego testu przy wyborze któregoś z tabletów byłoby chyba jednak odrobinę nierozsądne.

W każdym razie – jeśli już mielibyśmy wskazać zwycięzcę, bez wątpienia byłby to Nexus 7 (mniej otarć i brak uszkodzeń wynikłych z konfrontacji z wanną). Zresztą, zobaczcie sami.

[SquareTrade]

podobne treści