news

Jak się czyta książki na iPadzie – pierwsze wrażenia

iPad wydaje się stworzony do czytania książek. W przeciwieństwie do Kindle’a iPad jest błyszczący, ma kolorowy wyświetlacz i nie wygląda jak Commodore 64. Pozostaje tylko pytanie: jak będzie sprawdzał się wyświetlacz na dłuższą metę. Czy da się przeczytać na iPadzie całe ,,Nad Niemnem” (nie, żebym chciał)? Wszystko wskazuje na to, że tak, bo przecież większość z nas i tak przez dużą część dnia czyta teksty na ekranie komputera. Na dodatek pierwsze amerykańskie wrażenia są bardzo pozytywne. Poniżej zebrałem je w krótkie podsumowanie. 

Hands On: Apple iBooks

Zalety:

– Można ściągnąć pierwsze 8 stron każdej książki w sklepie Apple. Wystarczy kliknąć: „Get Sample.” Niestety te pierwsze strony to zazwyczaj okładka, spisy treści i przedmowy. Jeśli tylko Apple wzbogaci tę opcję o możliwość przeglądania stron ze środka książki, będzie idealnie! 

– Jednym kliknięciem można zmienić rozmiar czcionki albo jasność ekranu. Świetnie działa wyszukanie konkretnych słów w książce. 

– Bardzo wygodne przerzucanie stron.

– Fantastyczny słownik! Żeby znaleźć definicję dowolnego słowa, wystarczy kliknąć dowolne słowo, chwilę przytrzymać, a później wybrać „Dictionary”.  Proste, szybkie, idealne!

Wady: 

– Wyszukiwanie książek w sklepie pozostawia wiele do życzenia. Zdjęcia okładek są za małe. Za mało książek za darmo. Sklep jest
denerwujący do tego stopnia, że kupowanie książek jest znacznie mniej przyjemne od ich czytania. Dość nietypowo, co?

– Brak jednego przycisku, który pozwalałby na szybki powrót na aktualną stronę obecnie czytanej książki. 

Hands On: Apple iBooks

Hands On: Apple iBooks
 

podobne treści

  • Anonim

    A mi się styl Commodore podoba.

  • balbiniush

    Można także widelcem jeść zupę. Pytanie tylko po co?