internetwtf

Jak popularne dziś serwisy wyglądały w momencie startu

Bo chyba domyślacie się, że nie od początku wymyślono im takie layout, pełen bajerów i wodotrysków, jaki mają dzisiaj?

Craig`s List, 1995

To już nawet nie jest minimalizm. To jest coś, co zjada minimalizm i to razem z butami.

Facebook, 2004

Nikt wtedy nie marzył nawet o tym, że ten serwis pewnego dnia wyceniany będzie na 100 miliardów (!) dolarów. Tutaj widzimy jego początki, jeszcze z ”the” poprzedzającym właściwą nazwę. Dziś jest na szczęście około stu dwudziestu razy lepiej.

MySpace, 2003

Wprawdzie MySpace nie jest już popularnym serwisem, ale to i tak cud, że kiedykolwiek doszedł do względnej popularności. Z takim wyglądem strony głównej, która nawet 9 lat temu wyglądała jak żywcem wzięta z epoki krzemu łupanego?

YouTube, 2005

Dziś należący do Google serwis wideo powala ilością materiału, jaki uzbierał. W swoich początkach powalał brakiem ilości czegokolwiek, zwłaszcz jeśli chodzi o layout. Ale o zawartość również.

Google, 1996

Tutaj z kolei odwrotnie. Było bardziej skomplikowanie, postawiono na prostotę i była to z całą pewnością słuszna decyzja.

Twitter, 2006

Aż dziwne, że ludzie nie uciekali ze 140-znakowym krzykiem na ten widok…

Apple.com, 1987 (screen z 1996)

Strona światowego lidera technologii i designu wyglądała półtorej dekady temu, jak witryna Zespołu Szkół w Dobrczu. I można ją było podsumować w pięciu słowach. Pstro, brzydko i chaos, chaos oraz jeszcze raz chaos.

Wikipedia, 2001

Przy czymś takim, to już bardziej zachęcające wydawałoby się przebijanie przez stutomowe wydanie Encyclopedii Britanniki w poszukiwaniu potrzebnej nam informacji.

Flickr, 2004

Urzekające. Naprawdę urzekające.

Strona Białego Domu czyli whitehouse.gov, 1994

Tak, to wprawdzie widok sprzed blisko dwóch dekad, czyli czasów w internecie będących prehistorią. Ale i tak – jak tu się dziwić, że ludzie nie ufają rządom i politykom?

eBay, 1995 (screen z 2000)

AAAAAAAAAAA! Ratunkuuuuuu!

podobne treści