news

Jak piloci ocalili samolot od katastrofy – MOCNE!

How Two Pilots Saved Two Planes From Disaster at JFK

Pamiętacie kontrowersyjną wypowiedź szefa linii Ryanair o tym, że w ramach oszczędności najlepiej byłoby dla przewoźników, żeby na pokładzie leciał tylko jeden pilot? W razie czego do pomocy miałby wyszkolonego członka personelu. Ostatnio pisaliśmy też o systemach dla pilotów, które mają być oparte na Androidzie

Jeżeli byliście za tym, żeby ciąć koszty wzorem pana O’Leary i zastępować ludzką załogę automatami, to zobaczcie to video. 

  

Lot 4951 Delta Airline z Atlanty podchodzi do lądowania na nowojorskim lotnisku JFK. Kilka chwil przed rozpoczęciem tego amatorskiego nagrania pilot raportuje wieży, że prawy goleń podwozia się zaklinował. Chwilę później okazuje się, że nie działa całe podwozie…   

Na pasie 31 przygotowano odpowiednie służby ratunkowe – katastrofa (dosłownie) wisiała w powietrzu – na pokładzie samolotu znajdowały się 64 osoby. 

Na szczęście wszystko się dobrze skończyło…

[NY Daily News]

podobne treści

 • dsfdsf

  po co ona sie tak wydziera ?

 • Anonim

  bo jest pierdolnieta, wzbudza niepotrzebna panike i ja personalnie zajebalbym ja jeszcze przed wyladowaniem

 • bartosz.klimala

  Wkurzające te „sit down”, po co ona tam wrzeszczy?

 • gizmodo

  @bartosz.klimala Nie sit down tylko stay (pozostań) down. Pewnie taka procedura. Zresztą też byś się darł jakby Ci co drugi ze stu „podopiecznych” na zmianę podnosił głowę żeby luknąć przez okno, ryzykując (dosłownie) złamaniem karku.

 • kindof

  jakby nie krzyczała to by ją pozwali o to że nie uprzedziła że w wypadku lotniczym można zostać rannym :D
  wkurzające, ale stres i poczucie odpowiedzialności robią swoje