news

Jak najskuteczniej ukarać nastolatka? W Anglii jest to banalnie proste

Czy zabranie nastolatkowi telefonu jest równie łatwe, co odebranie dziecku lizaka? Tego nie wiem, ale badania przeprowadzone przez T-Mobile potwierdziły, że jest ono największą karą, jaka może spotkać niepokorne dziecko.

Z wyników badania przeprowadzonego na 4000 rodziców i ich dzieci w wieku 11-18 można wyciągnąć bardzo interesujące wnioski.

W Anglii aż 90 procent nastolatków posiada (czy może raczej dostało od
rodziców) telefon, z czego aż trzy-czwarte z nich uważa go za swój
największy skarb. Tylko jedna szósta ankietowanych nastolatków posiadających komórki powiedziała, że zabranie telefonu byłoby dla nich największą karą.

Odsetek niezadowolonych poszybuje za to w górę wśród posiadaczy bardziej wypasionych słuchawek, to jest smartfonów. Aż czterech z pięciu boi się odebrania swojego gadżetu, a rodzice 15 procent z nich przynajmniej raz w miesiącu bieżącego roku przeszli od słów do czynów i skonfiskowali telefon. Najczęstszym powodem zabrania dziecku zabawki było nabijanie zbyt wysokich rachunków.

Czytający Gizmodo rodzice-gadżeciarze niepokornych dzieci-gadżeciarzy jakimś cudem nie przepadających za smartfonami z pewnością ucieszą się na wieść, że ich pociechy równie łatwo można przestraszyć odebraniem odtwarza mp3 lub konsoli do gier.

Starsi Czytelnicy, podobnie jak ja, z pewnością mają teraz ubaw. Pamiętam, że za czasów mojego liceum (gimnazjów dzięki Bogu jeszcze wtedy nie było), do luksusów należało posiadanie jakiejkolwiek komórki (moją pierwszą była srebrna cegła Nokii), czatowało się na IRC-u, muzykę ściągało po wybraniu numeru 202122 w tempie jednego kawałka na godzinę, a największą groźbą było zabranie kabla zasilającego do komputera.

Strach pomyśleć, w jaki sposób karane będą dzieci za kolejne kilkanaście lat. Macie jakieś pomysły? [TheNextWeb, zdjęcie]

podobne treści

 • kolo

  Artykuł jak artykuł ale panna z fotki ma coś w sobie:D

 • kolo

  Artykuł jak artykuł ale panna z fotki ma coś w sobie:D

 • ark.kosinski

  Tłuste łydki

 • a

  TA! – zabrackomorke i dostac od pociech siekiera w plecy w rewanzu – nie dziekuje

 • kierowca.bcde

  @a
  Jak sobie wychowałeś, tak będziesz miał.

  @kolo
  Nooo… ma coś w sobie. Chciałem napisać dokładnie to, co ark.kosinski. :) Dodam jeszcze, że oprócz tłustych łydek, ma też zbyt wielki łeb i fryzurę jak 40-letnia baba. A do tego coś mi zalatuje zaklejonymi fluidem pryszczami na pysku. Masz ty chłopaku gust – tylko pozazdrościć! Buhahahaaa

 • qwert

  @kierowca.bcde

  żenada nie komentarz, idz trollowac na samosie

 • tomi

  Ladniejsza od waszych rak

 • wwwwzzz1

  Re: kolo
  Taaak panna z fotki ma coś w sobie a kolo to pedofil…
  Co do skarbów z dzieciństwa jak ja byłem małą dziewczynką w latach 80-tych skarbem był plastikowy zegarek … a flamastry z Niemiec … jak je miałeś byłeś królem….