news

Jak będą działać filmy na iPhone 4

Dodatkowe informacje na temat aplikacji iMovie dostępnej na nowym
telefonie Apple są niepotwierdzone, ale – według TidBITS – wiarygodne.

iMovie na iPhone’a będzie działała tylko na iPhone 4. Nie obsłuży jej nawet iPhone 3GS, ponieważ tylko nowa wersja procesora A4 poradzi sobie z takim obciążeniem.

Pomimo że iPad także ma procesor A4, iMovie nie będzie na nim działała. Wynika to z tego, że aplikacja jest przystosowana do napakowanego pikselami ekranu iPhone’a 4. iPad charakteryzuje się tym, że podwaja piksele, więc najprawdopodobniej powstanie inna wersja iMovie na tablet.

Pliki obrabiane na iPhonie nie mogą „na razie” zostać przesłane na iMovie na komputerach Mac do dalszej edycji. Można je przesłać do iTunes.

Pliki wideo można nagrywać przy użyciu iMovie lub przesyłać z już nagranych w Camera Roll. Można więc przypuszczać, że będzie też można przesyłać inne pliki wideo e-mailem na iPhone’a i zapisywać załącznik w Camera Roll. Pod warunkiem, że to filmy w formacie H.264.

iMovie pojawi się do ściągnięcia 24 czerwca, tego samego dnia, którego rozpocznie się sprzedaż iPhone 4. Wtedy dowiemy się więcej, już na pewno. [Rosa Golijan/giz, TidBITS, zdjęcie: Ars
Technica
]

podobne treści