styl życia

Jachty Orsos to nowa, energooszczędna definicja luksusu


Już w przyszłym roku osoby mające na zbyciu około 15 milionów złotych będą mogły zamówić „pływającą wyspę”, a właściwie posiadłość. Łodzie Orsos „łączą mobilność jachtu z wygodą, jaką daje przebywanie u siebie w domu”. Słowem – wkrótce będzie można mieć wszystko.

Orsos Island, bo tak nazywa się projekt jachtu, pomieści 12 osób we wnętrzach zawierających wszystko, co potrzebne jest do odpoczynku. Łódź ma ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni. Znalazły się też pomieszczenia dla 4 członków załogi i obsługi.

Posiadacze jachtu nie będą musieli się martwić zużyciem prądu – a wiadomo, że bogacze bywają bardzo oszczędni. Orsos Island dysponuje 160 metrami kwadratowymi paneli słonecznych dostarczających energii na potrzeby łodzi. Regulacja temperatury powietrza, czyli klimatyzacja i ogrzewanie, odbywa się dzięki energii z morza. System zarządzania energią jest w całości skomputeryzowany.

Specjalne filtry umożliwiają uzyskanie wody pitnej z wody słonej i oczyszczanie ścieków. Zamożni miłośnicy środowiska naturalnego powinni być zachwyceni.

Pozostaje tylko zaczekać, by przekonać się, czy jachty będą w 2013 roku w sprzedaży, tak, jak głoszą zapowiedzi.

[Inhabitat]

podobne treści