dyskusjafilm

J. J. rozmawia o dacie premiery Epizodu VII

Reżyser nadchodzących Gwiezdnych Wojen: Epizod VII rozmawiał na temat przesunięcia daty premiery, która początkowo miała mieć miejsce w wakacje 2015 roku, na grudzień. Według niego, jest to nieporównywalnie lepsza sytuacja.

Zanim w ogóle przyjąłem ofertę pracy nad projektem, mówiło się o 2015 roku i było to powiedziane już na samym początku – co oczywiście rozumiem. Rozumiem też, dlaczego mogliby tego chcieć. Jednak niekoniecznie miałem cokolwiek do powiedzenia w sprawie tego, gdzie kto był jeśli chodzi o kreatywność. Dla mnie aspekt kreatywności jest na pierwszym miejscu. Nowa data premiery jest świetna, ale trzeba stworzyć coś podobnie świetnego. Dla mnie zaplanowany czas premiery jest zdecydowanie lepszy.

Jeśli mowa o kreatywności, Abrams świetnie się bawi współtworząc scenariusz Epizodu VII ze scenarzystą Imperium kontratakuje Lawrencem Kasdanem.

Praca z Larrym była jedną z najbardziej surrealistycznych przyjemności w życiu. Mieliśmy sporo zabawy pracując wspólnie. Larry jest niesamowitym facetem i inspirującym, spektakularnym scenarzystą.

Kolejną niezbyt komfortową sprawą dla Abramsa jest miejsce kręcenia filmu, Londyn, gdyż reżyser, jako osoba uwielbiająca spędzać czas ze swoją rodziną nie lubi oddalać się zbytnio od domu. Jednak z tego, co mówi, powoli się przyzwyczaja nawet do tego.

Kręcenie w Londynie jest czymś, co zawsze zakładałem, że zrobię, jednak jestem rozdarty, gdyż zawsze starałem się zrobić wszystko, co w mojej mocy, by pracować nad projektami w Los Angeles. Mimo tego, szansa pracy z angielskimi ekipami jest czymś, co zawsze było moim marzeniem. Oczywiście, to marzenie istniało, zanim ożeniłem się i założyłem rodzinę, więc, realnie patrząc, zrobienie takiego filmu staje się zdecydowanie trudniejsze, kiedy inni ludzie, których kochasz i dbasz o ich szczęście, są częścią filmu.

Nad filmem pracują operator Dan Mindel (Mission: Impossible III, Star TrekW ciemność. Star Trek), scenarzyści Rick Carter (LincolnAvatar, Forrest Gump) i Darren Gliford (NiepamięćTRON: Dziedzictwo), projektant kostiumów Michael Kaplan (W ciemność. Star TrekMission: Impossible III,Podziemny Krąg). Za efekty specjalne odpowiadać będą Chris Corbould (SkyfallMroczny rycerz powstajeIncepcja) i Roger Guyett (W ciemność. Star TrekPiraci z Karaibów: Na krańcu świata,Gwiezdne wojny: Epizod III Zemsta Sithów), a za dźwięk Ben Burtt (LincolnWall-EGwiezdne Wojny: Epizody I-VI), Gary Rydstrom (Park JurajskiSzeregowiec RyanToy StoryMission: Impossible – Ghost Protocol), Matthew Wood (W ciemność. Star TrekMistrzAż poleje się krew). Producentami są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, a producenci wykonawczy to Tommy Harper (Mission: Impossible – Ghost ProtocolJack RyanW ciemność. Star Trek) i Jason McGatlin (Przygody Tintina,Wojna Światów). John Williams powraca, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen: Epizod VII. Premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 roku.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści