film

J.J. Abrams chce nieznanych aktorów w Gwiezdnych wojnach: Epizodzie VII

Aktor Dominic Monaghan, znany najbardziej ze swoich ról w serialu Zagubieni oraz Merry’ego w trylogii Władcy Pierścieni usiadł ostatnio do wywiadu dla programu DweebCast, w czasie którego rozmawiał na temat tego, jak J.J. Abrams, którego zna ze współpracy przy hitowym serialu, podchodzi do najnowszego sequela Gwiezdnych wojen, czyli Epizodu VII.

Co odpowiedział zapytany o to, czy pytano go o udział w tym projekcie?

Rozmawialiśmy o tym kilkukrotnie. Kiedy dowiedziałem się, że J.J. Abrams zrobi Gwiezdne wojny pogratulowałem mu.

Monaghan opowiadał także o możliwościach, jakie pojawiają się przed reżyserem w kwestii castingu:

Mówiliśmy o tym parę razy i powiedział, że „zbieramy ekipę nieznanych twarzy – chcemy podążać śladami oryginału z 1977 roku, w którym Mark Hamill nie był znany, tak samo Carrie Fisher, nawet Harrison Ford nie był jeszcze gwiazdą światowego formatu.” Chodziło mu o to, by nie wpaść w pułapkę, którą niesie za sobą reakcja widzów „o, patrz, to ten gość, który grał w tamtym filmie!” – wtedy wypadasz z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Dominic Monaghan zażartował również w odpowiedzi na pytanie, czy przyjąłby rolę w filmie:

Dajcie mi miecz świetlny, zrobię wszystko

Kto by nie chciał dzierżyć kultowego oręża z najbardziej znanego filmu sci-fi w historii?

Niesty na tę chwilę nie wiadomo praktycznie nic na temat Epizodu VII poza tym, kiedy ma wejść na ekrany kin i jaka ekipa filmowa jest zaangażowana w produkcję. Co prawda sama Carrie Fisher mówiła, że oryginalne trio wróci na potrzeby pierwszej części nowej trylogii, by domknąć wątki Hana Solo, Luke’a i Lei, czego ma chcieć sam J.J. Abrams, jednak nawet to nie zostało potwierdzone przez studio. Podobnie ma się sytuacja z udziałem Adama Drivera, gwiazdy Dziewczyn, który miał prowadzić zaawansowane rozmowy na temat przyjęcia roli głównego antagonisty pierwszej części. Według sporej ilości powołujących się na źródła wewnątrz produkcji stron rozpoczęcie zdjęć do Gwiezdnych Wojen: Epizodu VII nastąpi w połowie maja i będzie trwało do sierpnia. Zakończone zostały również castingi, więc już niedługo powinniśmy wiedzieć, kto pojawi się w najnowszej części tej serii.

Nad Gwiezdnymi Wojnami: Epizodem VII pracują reżyser J.J. Abrams (dwie najnowsze części Star Treka), Lawrence Kasdan (twórca scenariusza do Powrotu Jedi Imperium kontratakuje), operator Dan Mindel (Mission: Impossible III, Star TrekW ciemność. Star Trek), scenografowie Rick Carter (LincolnAvatar, Forrest Gump) i Darren Gliford (NiepamięćTRON: Dziedzictwo), projektant kostiumów Michael Kaplan (W ciemność. Star TrekMission: Impossible III,Podziemny Krąg). Za efekty specjalne odpowiadać będą Chris Corbould (SkyfallMroczny rycerz powstajeIncepcja) i Roger Guyett (W ciemność. Star TrekPiraci z Karaibów: Na krańcu świata,Gwiezdne wojny: Epizod III Zemsta Sithów), a za dźwięk Ben Burtt (LincolnWall-EGwiezdne Wojny: Epizody I-VI), Gary Rydstrom (Park JurajskiSzeregowiec RyanToy StoryMission: Impossible – Ghost Protocol), Matthew Wood (W ciemność. Star TrekMistrzAż poleje się krew). Producentami są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, a producenci wykonawczy to Tommy Harper (Mission: Impossible – Ghost ProtocolJack RyanW ciemność. Star Trek) i Jason McGatlin (Przygody Tintina,Wojna Światów). John Williams powraca, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen: Epizod VII. Premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 roku.

podobne treści