naukanews

Izraelska pigułka antykoncepcyjna dla facetów

Biochemik twierdzi, że stworzył substancję, która na na pewien czas ogranicza reprodukcyjne właściwości plemników.  Haim Breitbart z uniwersytetu Bar-Ilan w Tel Awiwie opracował „Bright Pill”, czyli „jasną” pigułkę antykoncepcyjną dla mężczyzn, na podstawie obserwacji przemian biochemicznych, jakie zachodzą w plemnikach, gdy te znajdują się w systemie rozrodczym kobiety.

Środek testowany jest na myszach. Samce, którym podano środek, pozostawały bezpłodne przez miesiąc. Osobniki, którym podano większa dawkę, straciły umiejętności reprodukcyjne na trzy miesiące. Naukowcy, którzy podglądali myszki przez cały ten czas, nie zauważali jednak spadku mysiego libido.  Jak mówi naukowiec: „Myszy zachowały się normalnie. Posilały się i kopulowały, żartowały i w ogóle wszystko było ok.”

Przy okazji dowiedzieliśmy się o odkryciu poczucia humoru u myszy! Przypomnijmy, że pomysł Breitbarta to jedna z dziesiątek propozycji tego typu, żadna nie wyszła jednak na razie poza fazy testów. Może to i lepiej, ponieważ panowie mieliby większe problemy z zapamiętaniem „Weź pigułkę”? [Mara Hvistendahl/Popular Science, Israel21c]

podobne treści

  • Dawid Krysiak

    myślę że akurat faceci nie tyle zapominaliby o wzięciu pigułki, co brali pół opakowania przed stosunkiem „dla pewności. Drugie pół w nocy, w ramach walki z bezsennością wywołaną stresem (związanym z lękiem przed ciążą :D))