krótka piłkavideo

„iSteve” czyli „pIerwszy fIlm o Jobsie”

 

Nie możecie doczekać się aż producenci filmu jOBS (ten z Ashtonem Kutcherem) wyznaczą w końcu nową datę premiery? A może oczekujecie na filmową biografię przygotowywaną przez Aarona Sorkina? Jest coś, co może osłodzić Wam ten czas – „iSteve” czyli „pIerwszy fIlm o Jobsie.”

Film został wyprodukowany przez serwis internetowy Funny of Die, w którym również można go za darmo obejrzeć. W rolę Jobsa wcielił się Justin Long a Steve’a Wozniaka Jorge Garcia. Film jest co prawda najdłuższą produkcją sfinansowaną przez tą stronę internetową ale jego scenariusz powstał w ciągu trzech dni a nakręcenie go zajęło kolejnych pięć. I to widać, choć nie można powiedzieć, że jest to duża wada. Do tego montaż przedłużył się trochę, dlatego produkcja nie pojawiła się 15 kwietnia jak wcześniej zapowiadano.

Film z założenia miał być parodią. Ale nie jest jakoś szczególnie śmieszny. No może pomijając scenę, w której Jobs i Gates okładają się na planie reklamy Apple. Jeśli macie wolne 80 minut, które chcecie poświęcić na zgryźliwe spojrzenie na życiorys Steve’a Jobsa, możecie dać mu szansę.

podobne treści