news

iPod Shuffle nie jest odporny na pot, właściciel pozywa Apple

Pewien właściciel iPoda Shuffle bardzo się zdenerwował, gdy jego odtwarzacz odmówił posłuszeństwa z powodu… potu. Prawdopodobnie mokrymi jeszcze dłońmi, ten bardzo zdenerwowany właściciel iPoda wykręcił numer do swojego adwokata i pozwał Apple o odszkodowanie. 

Shuffle jest reklamowany jako idealny odtwarzacz MP3 dla osób uprawiających sport. Powinien zatem wytrzymywać każdą ilość potu, prawda? Stephen Vale, tak nazywa się bowiem pozywający Apple Amerykanin, chce za wszelką cenę dowieść, że ma rację.  

Jego zdaniem taki brak wytrzymałości jest sprzeczny z reklamami modelu, które przedstawiają go jako idealny do słuchania muzyki w trakcie ćwiczeń czy biegania. Dlatego Vale zdecydował się pozwać Apple za naruszenie pięciu punktów umowy gwarancyjnej, kłamstwa w reklamach i łamanie zasad uczciwej konkurencji. Smaczku sytuacji dodaje fakt, że to pozew został złożony po tym, jak producent wymienił sprzęt na nowy.

Swoją drogą ciekawe, gdzie Vale nosił swojego iPoda podczas ćwiczeń, skoro dostało się do niego tak dużo potu? A może lepiej jednak o to nie pytać? [The Wrap]

podobne treści

  • Mikaoelon

    Shuffle nie jest idealny do uprawiania sportu i słuchania muzyki. Seryjne słuchawki Apple są wyjątkowo niestabilne i mnie osobiście wypadają z uszu za każdym razem jak ćwiczę. Właśnie dlatego wymieniam je w najbliższym czasie na nowe. Co do odporności Shuffle na wilgoć wszelaką, wielokrotnie obsługiwałem go wilgotnymi od umycia dłońmi i jakoś jeszcze działa. Aczkolwiek podejrzewam, że pan Steven produkuje z dłoni fontannę.

  • Dawid Krysiak

    USA to kraj z pozwów żyjący… Gdyby trzeba było – tak jak u nas – wpłacić 10% kwoty pozwu, szybko spadłaby ilość bezsensownego pieniactwa. Sprzęt uszkodzony? Producent wymienił? To w czym problem?