smartfony

iPhone X nie jest aż tak wytrzymały, jak chciałoby tego Apple

Jubileuszowy iPhone X to oczywiście, tak jak i każdy z jego poprzedników, najlepszy iPhone w historii. Okazuje się jednak, że ma pewną wadę, którą ujawniły testy przeprowadzone przez firmę ubezpieczeniową SquareTrade.

Wada ta może okazać się całkiem kosztowna dla właścicieli urządzenia, którego ceny zaczynają się od 5,5 tysiąca złotych. Wiąże się ona z ekranem, a konkretniej ze szkłem, którym jest on przykryty.

Apple twierdzi, że w jubileuszowym smartphone’ie z jabłuszkiem zastosowano najbardziej wytrzymałe szkło, jakie kiedykolwiek przykrywało ekran jakiegokolwiek smarthone’a. Trudno z tym polemizować, wiadomo jednak, że w testach przeprowadzonych przez SquareTrade iPhone X wcale nie wypadł dobrze.

W testach upadku z wysokości około 1,8 metra iPhone X miał często całkowicie strzaskany wyświetlacz lub szklaną tylną część obudowy. W przypadku upadku na przednią część urządzenia, przestawał działać także system rozpoznawania twarzy a wyświetlacz OLED był często całkowicie niezdolny do pracy.

Niestety, naprawa uszkodzonego urządzenia, które samo w sobie jest dość drogie, nie będzie należała do najtańszych. Apple będzie bowiem liczyć sobie co najmniej 349 dolarów za wymianę wyświetlacza, a cena może być oczywiście wyższa, jeśli pojawią się problemy z innymi elementami smarphone’u.

podobne treści