biznes

iPhone X najlepiej sprzedającym się smartphonem początku roku

iPhone X z pewnością nie należy do najtańszych urządzeń, ale najwyraźniej cena nie była istotna dla 13 milionów klientów, którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia, czyniąc z niego najlepiej sprzedający się smartphone pierwszego kwartału tego roku.

Można narzekać na to, że Apple już nie jest aż tak innowacyjne jak kiedyś, ale nie zmienia to faktu, że ich produkty cały czas sprzedają się świetnie. Nawet te z najwyższej półki cenowej, a producenci telefonów z Androidem, choć sumarycznie sprzedają dużo więcej urządzeń, mogą tylko pomarzyć konkretne modele ich urządzeń cieszyły się aż taką popularnością. Dość powiedzieć, że w zestawieniu, przygotowanym przez IHS Markit, tylko Samsung mógł konkurować z Apple ilością sprzedanych egzemplarzy.

Pełne zestawienie wygląda w ten sposób:

  1. Apple iPhone X – 12,71 milionów
  2. Apple iPhone 8 – 8,5 miliona
  3. Samsung Galaxy Grand Prime Plus – 8,3 miliona
  4. Apple iPhone 8 Plus – 8,0 milionów
  5. Samsung Galaxy S9 Plus – 7,4 miliona
  6. Samsung Galaxy On5 (2016) – 7,2 miliona
  7. Samsung Galaxy S9 – 7,2 miliona
  8. Apple iPhone 7 – 5,8 miliona
  9. Apple iPhone 6 – 5,6 miliona
  10. Samsung Galaxy J7 – 5,2 miliona

Łącznie w pierwszym kwartale tego roku sprzedano 345,5 milionów sztuk smartphone’ów. Choć wynik Apple jest niezaprzeczalnym sukcesem, w analogicznym kwartale ubiegłego roku najpopularniejszy był iPhone 7 Plus, który został kupiony przez aż 18,3 milionów osób.

podobne treści