news

iPhone (również 3G) oraz iPod Touch nie dostaną wszystkich funkcji iPhone OS 4.0

Jeśli liczysz na to, że wraz z wydaniem nowego systemu operacyjnego firmy Apple twój iSprzęt na tym w pełni zyska, to się grubo mylisz.

Nowy iPhone OS 4.0 prezentuje się fantastycznie, lecz inny na iPodzie czy nawet iPhonie 3G. O ile nie dziwi brak nowych funkcji dostępnych dla iPhone działającego jedynie w sieci EGDE, o tyle szokujący jest, że modele które są jeszcze w sprzedaży (wspomniany 3G) nie zyskają w pełni na wydaniu nowego systemu operacyjnego.

Apple twierdzi, że „wiele rzeczy” będzie dostępnych w starych urządzeniach, lecz nie multitasking – najprawdopodobniej najbardziej oczekiwana funkcja nowego iPhone’a.

To samo się tyczy użytkowników iPoda Touch: o ile modele pierwszej generacji nie dostaną ŻADNEGO upgrade’u, o tyle modele drugiej generacji dostaną (późnym latem) „okrojoną” część tych funkcji, która przypadnie dla iPhone’a 3G.

Już kompletnie niezrozumiały jest fakt, że iPad (którego sprzedaż wystartowała 5 dni temu) zyska część nowych funkcji nowego oesa dopiero na jesieni.

Apple nie podał ile przyjdzie zapłacić za aktualizację oprogramowania w ich sprzęcie. Możliwe, że upgrade iPhone’a będzie bezpłatny, natomiast użytkownicy iPodów będą musieli zapłacić 10 dolarów za tę wątpliwą przyjemność.

Jak myślicie, czy brak dostępnej wielozadaniowości w nadchodzącej aktualizacji wynika z ograniczeń sprzętowych iPhone’a i iPoda Touch, czy raczej z żądzy pieniędzy Steve’a Jobsa?

podobne treści

  • ksenofanes

    ciekawe kiedy multiasking z OS 4.0 znajdzie się w Cydii, gotowe i przygotowane dla starszych Iphonów

  • oley_2

    sorry ale logiczne jest ograniczenie multitaskingu w sprzecie starszych generacji 3g i 1 i 2 wersja ipoda touch maja poprostu mowiac kolokwialnie slabsze „bebechy”, i raczej slabo by to dzialalo….

  • iphone3gs

    @Joel Johnson – można autorowi tego posta odpowiedzieć tak – iPad jest jeszcze zbyt niedopracowany, by zajmować się poprawkami do niego – obecni użytkownicy czyli de facto beta-testerzy wyłapią jeszcze wiele błędów (co najważniejsze zupełnie za free – nie licząc dobrej reputacji Apple) i jesienią jak znalazł będzie upgrade na 4.0 przy okazji poprawiający wszystkie obecne niedociągnięcia ;)