news

iPhone OS, Android i Windows Mobile razem, w idealnej harmonii

Oto muzyka, która jednoczy. Ale nie ludzi, a systemy operacyjne. Składa się z dwóch telefonów na Androidzie, dwóch na Windows Mobile i iPoda touch. Razem wygrywają przebój Neila Diamonda Cracklin’ Rosie.

Artysta tak opisuje swoje dzieło:

Chciałem stworzyć jedną aplikację (…) na trzy platformy: Androida, Windows Mobile i iPhone OS. Jako programista nie odniosłem sukcesu: opóźnienia dźwięku były irytujące, a stworzenie aplikacji z tego samego kodu źródłowego okazało się być wykonalne, ale nieużyteczne. W końcu więc napisałem ją trzykrotnie: w Javie na Androida, w C# na Windows Mobile i w Objective-C na iPhone OS. Żeby móc grać na wszystkich na raz, przymocowałem urządzenia do kawałka drewna z głośnikiem zasilanym z baterii. Dodałem kilka kabli audio i już! – powstał instrument w kształcie gitary, na którym da się zrobić bardzo dużo hałasu… Do tego dołączyłem Pocket Stompbox – wirtualny wzmacniacz z wieloma świetnymi efektami, no i oczywiście fantastyczną aplikację iShred.

Genialne w swojej prostocie. Jednoczcie się, systemy operacyjne! Razem możecie więcej! [Brian Barrett/giz, YouTube, Buzzfeed]

podobne treści