news

iPhone 8 pojawi się w wersji z zakrzywionym ekranem OLED?

Do premiery tegorocznego iPhone’a zostało jeszcze sporo czasu, ale Apple zaczyna podobno powoli finalizować prace nad tym urządzeniem, by już za kilka miesięcy rozpocząć jego seryjną produkcję. Wygląda na to, że iPhone 8 będzie pierwszym smartphonem, w którym Apple odejdzie od ekranów LCD na rzecz wyświetlaczy OLED.

Przynajmniej tak twierdzi Korea Herald, powołując się na swoje źródła twierdzące, że Apple zamówiło już wyświetlacze plastic OLED od Samsung Display. Jest to o tyle ciekawa informacja, że w telefonach z płaskimi ekranami stosuje się szklane panele. Źródła Korańskiej gazety twierdzą, że Samsung Display może dostarczyć Apple od 70 do prawie 100 milionów zakrzywionych wyświetlaczy.

Ponieważ rocznie Apple sprzedaje dużo więcej iPhone’ów, sugeruje to też, że Cupertino planuje jesienią wprowadzić na rynek co najmniej dwie wersje urządzenia – jedną z zakrzywionymi ekranami Samsunga, drugą z płaskim ekranem LCD.

Korea Herald wspomina także o nowej technologii odpowiedzialnej za obsługę dotyku. Na razie nie wiadomo na czym dokładnie miałaby ona polegać, ale źródła sugerują, że może być ona wykorzystywana do obsługi nowych funkcji związanych z zakrzywionym ekranem.

podobne treści