newssmartfony

iPhone 6 z NFC i obsługą płatności mobilnych?

Apple przez długi czas opierało się wprowadzeniu NFC do swoich produktów. Jeśli jednak wierzyć informacjom zdobytym przez Wired, kolejna odsłona iPhone’a będzie nie tylko korzystała z tej technologii, ale także będzie wykorzystywała ją do obsługi platformy płatności przygotowywanej przez Apple.

W tym tygodniu Apple oficjalnie oficjalnie zaprosiło dziennikarzy na wydarzenie, jakie ma mieć miejsce 9 września. Co prawda Cupertino nie zapowiedziało czego ma ono dotyczyć, ale wszyscy domyślają się, że głównym punktem programu będzie prezentacja iPhone’a 6. Jak donosi Wired będzie on obsługiwał technologię NFC, wokół której Apple planuje zbudować własną platformę płatności konkurencyjną wobec Google Wallet.

Pierwsze plotki na temat tego, że Apple planuje zająć się obsługą płatności mobilnych pojawiły się już wtedy, gdy Tim Cook stwierdził, że Touch ID zostało opracowane z myślą o płatnościach mobilnych, ale pierwsze informacje na temat tego, że Apple rzeczywiście zamierza zrealizować tę wizję pojawiły się stosunkowo niedawno – w lipcu The Information donosiło, że Cupertino prowadzi rozmowy z Visą, która miałaby wesprzeć Apple w realizacji ich pomysłu. Z punktu widzenia firmy pomysł ten ma wiele zalet, jedną z ważniejszych jest na pewno fakt, że Apple już teraz posiada ogromną bazę potencjalnych użytkowników, którzy już przekazali firmie swoje dane finansowe za pośrednictwem iTunes czy App Store.

Zdjécie: Flickr/marcopaco

podobne treści