internet

iPhone 5C najwyższą formą uznania

W ubiegłym tygodniu Apple wypuściło dwa nowe modele iPhone’ów – kolorowego 5C oraz złotego 5S. Nokia postanowiła wykorzystać związane z tym zamieszanie i zwrócić uwagę na pewien drobny szczegół – w świecie smartphone’ów to fińska firma kojarzy się z kolorami.

Co prawda Nokia nie ma monopolu na smartphone’y w kolorowych obudowach, jednak fińska firma od lat stara się wyróżnić na tle konkurencji między innymi właśnie żywymi kolorami produkowanych przez siebie urządzeń. W takim kontekście faktycznie można uznać, że kolorowy iPhone 5c jest swego rodzaju imitacją.

Nokia UK nie omieszkała podzielić się tą obserwacją na Twitterze. Dość szybko wpis zaczął rozprzestrzeniać się wirusowo a po niecałych dwóch tygodniach okazało się, że był to jeden z najlepszych marketingowych tweetów w historii portalu. Został on podany dalej przez około 40 tysięcy osób.

 

Co prawda ludzie nie ustawiają się z tego powodu w kolejkach by dostać najnowszą Lumię, ale kto wie? Może Microsoftowi uda się przekuć to małe zwycięstwo w dłuższą passę.

podobne treści