newssmartfonyWiadomość główna

iPhone 5 to wytrzymała bestia

Na to czekaliśmy. Bardzo krótko po premierze iPhone’a 5 redakcje kilku niszczycielskich serwisów technologicznych postanowiły przeprowadzić pierwsze testy fizycznej wytrzymałości nowego smartfona Apple. Niezależnie od tego czy zaliczacie się raczej do grona zwolenników, czy przeciwników tego rodzaju eksperymentów – będziecie musieli przyznać jedno: iPhone 5 to kawał wytrzymałej bestii (a już na pewno w zestawieniu z 4S).

Tak po prawdzie, obydwa testy sugerują, że aby kompletnie zdewastować konstrukcję iPhone’a 5 – trzeba się naprawdę postarać i zrobić to raczej z zamysłem. Z większości przypadkowych upadków, ześliźnięć,  czy innego rodzaju bolesnych zetknięć z podłożem wychodzi on bowiem prawie bez szwanku (drugi z testów pokazuje, że trzyma się zdecydowanie lepiej niż Samsung Galaxy S III).

Nie da się ukryć, że Apple poczyniło pod tym względem olbrzymi postęp. iPhone 5  w z estawieniu z nieco starszym iPhonem 4S jest prawie niezniszczalny. Na trzecim, ostatnim filmiku możecie zobaczyć jak 4S  wypadł w analogicznym teście, rok temu.

Zaskoczeni?

Test numer 1

iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S III

iPhone 4S vs. Samsung Galaxy S II

[iFixYouri, Android Authority]

podobne treści