newssmartfonyWiadomość główna

iPhone 5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Apple ewidentnie rozmiłowało się w biciu wszelkiego rodzaju rekordów sprzedaży. W ciągu zaledwie 24 godzin od uruchomienia pre-orderów na zakup iPhone’a 5 – najnowszy smartfon Giganta z Cupertino sprzedał się w aż dwóch milionach egzemplarzy, dwukrotnie bijąc rekord ustanowiony przez iPhone’a 4S. Sytuacja przytłoczyła Apple do tego stopnia, że limit zamówień został już całkowicie (choć oczywiście tymczasowo) wyczerpany.

Wicepres firmy do spraw globalnego marketingu tak podsumował imponujący wynik sprzedaży nowego smartfona.

Ilość pierwszych zamówień na iPhone’a 5 zdecydowanie pobiła rekord należący dotychczas do iPhone’a 4S. Reakcja konsumentów na jego premierę była wręcz fenomenalna. iPhone 5 to zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych iPhone’ów, najpiękniejszy produkt jaki kiedykolwiek stworzyliśmy i mamy nadzieję, że ludzie pokochają go tak bardzo, jak my.

Czy nam się to podoba czy nie (w końcu można trochę ponarzekać na niespecjalną innowacyjność i średniawy rozwój) – iPhone 5 sprzedaje się jak świeże bułeczki. Potwierdza to matematyka – 2 miliony w ciągu 24 godzin dają nam 1389 zamówień na minutę i 23 pre-ordery na sekundę. Cokolwiek byśmy o nim nie myśleli – robi wrażenie.

[Apple]

podobne treści