smartfonywtf

iPhone 5 do kupienia. W Chinach

Apple nie pokazało jeszcze nowego iPhone’a, ale Chińczycy już zbierają zamówienia.Przedsiębiorczy Chińczycy, spodziewając się ogromnego zainteresowania nowym modelem iPhone’a, już teraz przyjmują na niego zamówienia. pomimo tego, że Apple jeszcze go nawet nie zaprezentowało. Nie przeszkadza to im okraszać ofert zdjęciami i spodziewanymi specyfikacjami technicznymi.

Sprzedawcy, którzy żądają nawet 1100 dolarów za urządzenie, którego jeszcze nie ma, nie są w stanie zagwarantować kiedy iPhone 5 trafi do kupującego. Mają nadzieję kupić urządzenie w USA lub w Hong Kongu, gdzie urządzenia Apple ukazują się znacznie wcześniej niż w kontynentalnych Chinach, i przeszmuglować je dla swoich klientów. Można nawet zamówić sobie etui na smartphone’a, którego jeszcze nikt nie widział.

Co ciekawe, nowe etui mają miejsce na wejście jack na dole urządzenia. W przypadku etui dla iPada 2, które także zaczęto sprzedawać jeszcze przed oficjalną premierą urządzenia, chińscy sprzedawcy nie mylili się co do umiejscowienia tylnej kamery. Czy w przypadku iPhone 5 również mają rację? W końcu to właśnie w Chinach tysiące ludzi pracują przy składaniu sprzętu Apple, trudno oczekiwać, że żaden z nich nie zdradzi szczegółów.

[Reuters, zdjęcie: AP]

podobne treści