news

iPhone 5 bez 4G LTE, ale nadal szybko

iPhone 5 raczej nie będzie wyposażony w obsługę 4G LTE, standardu pozwalającego na przesył danych z prędkością do 100 Mbps. Zamiast tego wiemy, że Piątka obsłuży standard HSPA+ (21 Mbps), czyli 3 razy szybciej, niż obecnie.

Od iPhone’a 3G, telefony Apple przesyłały dane w sieci komórkowej z prędkością 7,2 Mbps. iPhone 5 mógł być pierwszym, który będzie posiadać najnowszy standard 4G LTE, ale wiele źródeł wspominało brak gotowości Apple do wprowadzenia LTE. Wiecie, perfekcja Apple.

Zamiast 100 Mbps, 21. Nadal nieźle. [Apple Insider]

podobne treści

 • Anonim

  „perfekcja apple”… ci pseudo inżynierowie zwyczajnie nie są w stanie ogarnąć tej technologii… ale za rok albo 2 im się uda i będzie amejzing!

 • zxzxc

  a po cholere wam 100Mbps w komórce? A? Nawet te 21 wystarczy z palcem w d.. na sciąganie w tempie większym niż macie w domach..

 • misiek998

  21mb, czyli w przeliczeniu jakieś 2,6 MB/s. Biorąc pod uwagę pakiety naszych operatorów na internet mamy jakieś 100mb, a potem prędkość spada, bądź zabulimy z portfela. Przeliczając gdyby mieć tą najwyższą prędkość i włączyło by nam się przypadkowo pobieranie pliki, pakietu starczy nam na…. Hmmm niecałe 40 sekund, potem nabije nam gigantyczny rachunek. Więc ja się pytam, po co wam te LTE? To tylko przereklamowana nowinka. Może 5% społeczeństwa skorzysta z tych 100 mb… 5% najbogatszych ;)

 • heh

  Według gizmodo apple powinno dać od razu 1Tbps i obsługę sieci 99G xp pro…

  rozumiem gdybyśmy mieli wystarczająca infrastrukturę dla 100Mbps lecz większość ludzi o 10Mbps marzy.

 • armand

  @misiek998

  Mylisz się. W Polsce i większości krajów nie ma jeszcze powszechnie anten działających w standardzie LTE. Gdyby była operatorzy wcale nie ograniczali by limitu transmisji danych. Było by bez limitu! Teraz jedynie Cyfrowy Polsat ma okrojone do 25% szybkości LTE i bardzo małe pokrycie zasięgiem.

  Kiedyś była Neostrada 128kbit i to było coś. Po rozbudowaniu infrastruktury i wprowadzeniu 512kbit limit do kilku GB zdjęto całkowicie.

  Dla Apple ważne są też koszty – modemy HSDPA+ są znacznie tańsze niż LTE, których i tak prawie nikt nie wykorzysta.