newssmartfony

iPhone 5 będzie miał procesor A5 i aparat 8 MP?

Agencja Bloomberg podaje, jakie mogą być parametry kolejnego smartfona i tabletu firmy Apple. Pogłoski są bardzo pikantne.

Osoby „obeznane z planami firmy” sugerują, że nowy iPhone będzie wyglądał zupełnie inaczej i otrzyma lepsze wyposażenie, ale pojawi się też prostsza, tańsza wersja smartfonu Apple dla klientów z niezamożnych krajów. Tymczasem trzeci iPad będzie miał lepszą rozdzielczość.

Pierwsza wiadomość, o wyposażeniu iPhone’a 5 w chip A5, nie jest całkowicie zaskakująca. Przecież poprzedni model, iPhone 4, także otrzymał procesor znany z iPada. Druga wiadomość o aparacie 8 MP, także nie szokuje. Matryca 5 MP w iPhonie 4 wygląda dziś mizernie przy aparatach, jakie oferuje konkurencja.

Bloomberg podaje także, że Apple ma w zanadrzu tańszego iPhone’a dla krajów rozwijających się. Byłby to model zbliżony parametrami do iPhone’a 4, ale tańszy. Słyszymy o tym nie pierwszy raz.

Co do nowego iPada, Trójka może otrzymać ekran o rozdzielczości o 1/3 lepszej od tej, jaką ma Dwójka. Nieraz słyszeliśmy już, że kolejny tablet Apple mógłby mieć Retina Display, więc wydaje się to całkiem logiczne. Źródła sugerują też, że ekran dotykowy miałby jeszcze lepszy czas reakcji, przypominając ten z iPhone’a 4. [Bloomberg]

podobne treści

 • wero

  moja sexy fotka :) – http://adf.ly/183291/weronika

 • Tomek Skibiński

  Mnie martwi tylko jedna rzecz by nie przesadzili z ceną iPhone’a 5 czy tam 4S w momencie jak wypuszczą wersje tańszą. Bo będą wołać za 5kę z 5-6 tysięcy (Salon: iSpot, Cortland) i dodawać „Nie stać Cię? Bez obaw kup tańszą wersje…”

 • we

  Tomku to sprzedasz telewizor i zakupisz tę wspaniałą murzyńską bateryjkę , bedziesz i-happy i języczkiem wymuskasz ekranik :P

 • Tomek Skibiński

  Kupić kupię, ale nie jestem osłem by płacić taką kwotę za telefon. Poczekam miesiąc czy dwa i kupię za 1700 zł tak jak 4kę w grudniu ;)

 • ogrodnik.january

  Hmm… pikantne? Ktoś jeszcze uważa, że wypuszczenie we wrześniu dwurdzeniowego iPhona z aparatem 8MP naprawdę będzie czymś przełomowym? Jak więc nazwać już obecne na rynku telefony z podobnymi parametrami? Podróbki iPhona? :)))

  http://applefobia.blox.pl

 • padre.tomasito

  5megapikseli od apple’a to jak 8 u konkurecji. Podobnie nawet w starym 3G – 2mega aparat robiący zdjęcia lepsze niz większość 5mb, ale to logiczne – wieksza liczba mb to przeciez wiekszy syf na zdjęciu z powodu szumów, bo matryca w magiczny sposób od tego nie rośnie.

 • padre.tomasito

  hmmm mb mi się jakieś porobiły :). chodzi oczywiście o megapiksele

 • damiankrzywy

  I tak wolę swojego Samsunga Galaxy s2
  jak na razie nie ma nic lepszego na rynku w tej cenie :)

 • Anonim

  Tak to świetny fon, ale jako konsola to cienko… Nic dla mnie ciekawego na androida nie ma – czyt. brak DeadSpace, Rage, InfinityBlade, RealRacing2, brak tytułów na unrealenginie gdy na iOS jest wysyp…

 • kowalski

  Do tego czasu wszyscy liczący się producenci dawno pokażą liczące się modele. A w Apple będzie jak zwykle – 2 razy drożej, 2 razy gorzej.

 • http://www.facebook.com/people/Dawid-Krysiak/100000291107336 Dawid Krysiak

  iSpot to w ogóle granda na kółkach. Wystarczy porównać ich ceny na imaki czy inne droższe produkty z np. brytyjskim argosem. ostatnio się polepszyło, ale 2 lata temu cena w iSpot była tak przesadzona, że taniej byłoby pojechać na wycieczkę do UK (tanimi liniami lotniczymi), zrobić zakupy w Argosie i wrócić. I dalej zostałoby kilkaset zł. na oblanie udanego zakupu :D