news

iPhone 4S był obecny na planie „The Avengers”, jednak nie używano go do filmowania

Okazuje się, że wypowiedź operatora Seamusa McGarney’a pracującego przy kręceniu filmu „The Avengers” została źle zrozumiana. iPhone co prawda pojawił się na planie zdjęciowym wraz z Canonem 5d Mk2, jednak nie został użyty w tym samym celu.

McGarney miał powiedzieć w udzielonym w zeszłym tygodniu wywiadzie dla Irish Film & Television Network, że część materiału do ekranizacji przygód superbohaterów Marvela została nakręcona przy użyciu smartfona firmy Apple. Najwidoczniej nie tylko my poczuliśmy się zdziwieni tym stwierdzeniem, ponieważ w kolejnym wywiadzie oświadczył, że było zupełnie inaczej.

W rozmowie z dziennikarzem serwisu Hollywood Reporter, McGarvey powiedział, że i owszem, iPhone pojawił się na planie zdjęciowym wraz z Canonem 5d Mk2, lecz oba gadżety były wspomniane w kontekście nowych technologii. I ile Canon faktycznie został wykorzystany do nakręcenia „The Avengers”, o tyle smartfon służył jedynie do dzwonienia i gry w Angry Birds pomiędzy ujęciami.

Marketingowcy firmy Apple na pewno poczuli się zawiedzeni po przeczytaniu tego sprostowania. [Hollywood Reporter]

podobne treści

 • szefc

  Niedługo się dowiemy że iphone został zamontowany w teleskopie Hubble’a…

 • nowapeti

  Jeżeli coś jest dobre, to czemu nie.

 • blubisu

  Błagam… nowapeti, nawet jako absolutny fan(ka) apple nie można być tak zaślepionym…

 • fred

  Marketingowcy to raczej maczali paluchy w tej „pomyłce”…

 • Anonim

  Jakiemu trzeb ulec wymóżdżeniu, aby filmować przy pomocy telefony komórkowego?

 • Anonim

  @szefc przecież o tym wiadomo już od dawna.
  Jak powszechnie wiadomo, aparat fotograficzny z iPhone’a stanowi podstawę optyki w teleskopach SALT (South African Large Telescope) i Keck’a