news

iPhone 3G nie obsługuje wszystkich funkcji iOS 4

Właściciele iPhone’ów i odtwarzaczy iPod touch mogą od wczoraj ściągnąć iOS 4. Nie wszyscy jednak skorzystają z jego nowych funkcji. Starszy od 3GS o rok model iPhone 3G nie obsługuje wielozadaniowości ani nowych motywów tła, dostępnych w iOS 4.

Dlaczego tak jest, zapytała Steve’a Jobsa w mailu Erica, czytelniczka amerykańskiego Gizmodo. Podkreśliła, że o ile może zrozumieć brak wielozadaniowości, nie pojmuje, dlaczego iPhone 3G nie mógłby obsługiwać rożnych motywów tła. Oto, co jej odpowiedział Steve:

Animacja ikon z włączonym tłem nie funkcjonowała wystarczająco dobrze.

Stare iPhone 3G okazują się już nie dość dobre dla pana Jobsa. Najlepiej kupować nowy telefon co rok, prawda?

Wystarczy ściągnąć jailbreak do iOS 4, a z wielozadaniowością ani motywami nie będzie problemu. [Rosa Golijan/giz]

podobne treści

 • Mateusz Rodak

  nie potrzeba jailbreaka, wystarczy zmodyfikować jeden plik przed wgraniem. rzecz prosta jak drut, coś tam jest takiego jak „multitasking=no”, zmienić na „yes”. poczytajcie w necie

 • vinci2

  Ja rozumiem o co chodzi z tapetą – te wszystkie cienie i efekty potrzebują mocy której 3G nie ma. iOS 4.0 jest przeznaczony głównie dla iPhona 4 który ma cztery razy tyle RAMu co 3G ;)

 • syfy

  i co z tego ze sie da jak do dzialania to bedzie mialo daleko , bedzie sie mulic jak 150 a nie dzialac …

 • nomail

  @Mateusz Rodak….pytanie tylko jakim programem edytowac te pliki…o ile sie nie myle to programem z repozytorium Cydia czyli po jailbreak’u :)