ciekawostkitablety

iPady pomogą matkom nowo narodzonych dzieci

Na bardzo nowatorski pomysł ulżenia wyczerpanym, świeżo upieczonym matkom wpadł szpital Cedars-Sinai w Los Angeles. Kierownictwo placówki doszło do wniosku, że dochodzącym do siebie rodzicielkom najlepiej posłuży widok ich nowo narodzonych dzieci, które będą mogły obserwować za pośrednictwem… iPadów.

Jak tłumaczą ludzie odpowiedzialni za wdrożenie innowacyjnego programu – bardzo często po trudnym, dość problematycznym porodzie (naznaczonym np. chorobą lub koniecznością dokonania odrębnego zabiegu), matki zostają przymusowo oddzielone od swoich dzieci, by lekarze mogli udzielić im możliwie najskuteczniejszej pomocy. Co dość oczywiste – krótki okres separacji nie wpływa zbyt dobrze na poziom stresu matek, który opóźnia ich pełną rekonwalescencję. Z tego powodu zdecydowano się na uruchomienie programu BabyTime.

Program BabyTime zredukuje strach i stres wśród świeżo upieczonych matek, które będą mogły obserwować swoje nowe dzieci oraz komunikować się z doktorami i pielęgniarkami sprawującymi nad nimi specjalistyczną opiekę – twierdzi Selma Braziel, szefowa pielęgniarek z oddziału zajmującego się intensywną opieką nad noworodkami.

Według prognoz – ze świeżo wdrożonego projektu skorzystać będą mogli przede wszystkim rodzice tzw. wcześniaków, które często spędzają  pierwsze dni (lub tygodnie) życia z dala od swych zatroskanych matek. Ciekaw jestem kiedy takie rozwiązanie trafi do polskich szpitali publicznych ;). Podejrzewam, że raczej nie za prędko.

Źródło: MedGadget.com

podobne treści