tabletyWiadomość główna

iPad: Przegrzewanie i inne problemy [update]

Od samego początku wiadomo było, że nowy iPad będzie gorącym towarem, szkoda tylko, że nie jest to przenośnia. Trudy Muller, rzeczniczka prasowa Apple wypowiedziała się w sprawie przegrzewania się urządzenia podczas pracy.

W typowym stylu. W skrócie urządzenie jest wspaniałe, ma gigantyczna baterię, świetny ekran i działa świetnie widełkach temperatury podanych przez Apple. A jeśli ktoś ma ze swoim urządzeniem problemy, powinien zwrócić się do AppleCare. Czego innego można spodziewać się było od rzeczniczki prasowej? Do problemów z antenami w iPhone 4 przyznali się dopiero przyparci do muru.

W tym samym czasie pojawiają się doniesienia o innych problemach z najnowszym tabletem Apple. Okazuje się, że wiele osób ma problem z naładowaniem swojego nowego iPada czy to przy pomocy dołączonej ładowarki czy to poprzez port USB. Na forach Apple i MacRumors ludzie starają się podejść do tego problemu zdroworozsądkowo, wskazując na to, że skoro bateria nowego iPada jest większa, przydałaby się także większa ładowarka. Jak zauważył jeden z użytkowników – „Air ma baterię prawie tej samej wielkości a ładowarka jest jakieś 4 razy większa” (konkretnie 5 Woltów i 500 mA w porównaniu do 5 Woltów i 1100mA). Tylko jaki jest sens sprzedawać urządzenie z ładowarką, która jest nieodpowiednia?

Update:

Podobno się czepiam. Prawdopodobnie znajdą się osoby, które tak to odbiorą. Ale wydaje mi się, że informowanie o problemach pojawiających się w związku z użytkowaniem najnowszego iPada, którego będzie można u nas kupić już w piątek (a który będzie przedmiotem pożądania dla wielu), jest ważne. Tak czy inaczej – do zgłaszanych wcześniej problemów dochodzą jeszcze problemy z WiFi. Na forum AppleCare pojawiło się już 112 wpisów dotyczących problemów z zasięgiem WiFi. Użytkownicy skarżą się, że w porównaniu do, chociażby iPada 2, WiFi odbiera 33-66% gorzej. Największy pechowiec 3 razy wymieniał już z tego powodu iPada. Miejmy nadzieję, że to tylko wadliwa seria.

[MacRumors, Apple]

podobne treści