news

iPad nie sprawdza się jako mszał

Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, oglądając pierwszy ślub udzielany przy pomocy iPada. Nie był jednak wyjątkiem, tylko początkiem nowej mody. Może przyczyniła się do tego aplikacja iBreviary na tablet Apple?

O niebezpieczeństwach tego pomysłu na lans świadczą słowa Sola Lipmana, czytelnika amerykańskiego Gizmodo, który podzielił się taką oto mrożącą krew w żyłach opowieścią:

W zeszły weekend miałem udzielić ślubu znajomej parze. Pomyślałem, że byłoby fajnie wykorzystać iPada do odprawienia ceremonii. Uważałem się za prekursora, pragnąłem tego z głębi mojej geekowej duszy. Bardziej się ekscytowałem wykorzystaniem iPada niż samym ślubem. Moja żona była zniesmaczona tym pomysłem i ostrzegała mnie, że jeśli coś pójdzie nie tak, to będzie tylko moja wina. Zignorowałem jej komentarze, wiedząc, że moja wiara w Jobsa jest uzasadniona.

Początek nabożeństwa był udany, jak widzicie na zdjęciu. Dopiero w połowie ceremonii ujrzałem na ekranie ostrzeżenie o przegrzaniu iPada.

Spanikowałem. Jako duchowny Universal Life Church, nigdy nie miałem wcześniej do czynienia z problemami technicznymi podczas nabożeństwa. Po moim czole zaczęły spływać wielkie krople potu. Poprosiłem ojca panny młodej o wygłoszenie czytania w nadziei, że będzie je rozwlekał.

Podszedłem do krzesła żony i położyłem iPada na trawie, w cieniu, by wystygł. Małżonka zauważyła powiadomienie o przegrzaniu i rzuciła mi spojrzenie pełne pogardy. Wiedziała, że zawiodłem przyjaciół i będę musiał się tłumaczyć.

Wszystko skończyło się dobrze. Większość gości twierdzi, że nic nie zauważyli. Nie żałuję, że postanowiłem poeksperymentować. Jako pionierzy w świecie technologii, musimy odważnie stawiać czoła tym, którzy nam mówią, jak należy trzymać iPhone’a.

Państwo Drew i Rebecca Doty nie padli więc ofiarą uzależnionego od tabletu znajomego. Zobaczymy, czy zaufają Lipmanowi po raz kolejny przy chrzcinach. [Rosa Golijan/giz]

podobne treści

  • hitler

    taaaaak, iPad….niedługo będzie wszędzie

  • dfgsedgse

    Rozumiem że zakaz tworzenia bożków nie obowiązuje amerykańskich duchowych?