newsprogramy

iPad może mieć dostęp do numerów alarmowych

Przeglądając SDK (Software Developement Kit) do iPada, jeden z programistów zauważył w symulatorze iPada dziwną opcję. Pozwala ona na wykonywanie połączeń alarmowych.

Dostęp do tej opcji jest bardzo prosty – wystarczy zablokować iPada hasłem, a następnie pięciokrotnie wprowadzić hasło niepoprawnie. To powoduje otwarcie okna połączenia z numerem alarmowym.

Czy to oznacza, że iPad umożliwi połączenia telefoniczne w razie wypadku? Możliwe. Sceptycy powiedzieliby, że to jedynie pozostałość z SDK do iPhone’a, na którym oparte jest SDK do iPada. Ale z drugiej strony iPad będzie się łączył z siecią 3G, będzie miał głośniki i mikrofon. Technicznie rzecz biorąc dzwonienie z niego jest więc możliwe. A przy tym amerykańskie przepisy stwierdzają, że wszystkie telefony komórkowe muszą mieć możliwość wykonywania połączeń alarmowych, nawet jeśli nie są zalogowane do sieci.

Tak więc Apple może być zmuszony do umieszczenia takiej opcji w iPadach. I dobrze. Nigdy za mało urządzeń, które mogą uratować życie. Ale to tylko wzmacnia powszechne przekonanie, że iPad to po prostu duży iPhone. [Mark Wilson na podstawie Gumball Tech poprzez 9To5Mac]

podobne treści