news

iPad jako drugi monitor dzięki iDisplay

iPad to w końcu całkiem spory ekran. A teraz, dzięki aplikacji iDisplay, możesz wykorzystać go do cna, podłączając iPada jako drugi wyświetlacz do swojego Maka. Niestety, nie jest to proste.

Sam pomysł jest banalny: iPad może działać jako drugi wyświetlacz do komputerów Mac (i, niestety, tylko do nich) dzięki połączeniu przez serwer VNC. Wystarczy więc uruchomić serwer na Maku i klienta na iPadzie, a następnie ustawić parametry wyświetlacza w OS X. I już mamy drugi monitor. W teorii. Niestety, jest i haczyk (i to nie jeden).

  • Całość wymaga ostrożnej konfiguracji, bo inaczej na twoim Maku pojawi się rozdzielczość iPada, co wygląda głupio.
  • Autowykrywanie serwera przez iPada działa nie najlepiej, dlatego często trzeba ręcznie wpisywać adres IP swojego komputera.
  • iDisplay działa wolno. Niekiedy nieznośnie wolno. To niestety ogranicza korzystanie z drugiego ekranu do zadań niewymagających interakcji, jak wyświetlanie tekstu czy notek z Twittera. Choć oczywiście wszystko zależy od przepustowości łącza.

Cóż, nie da się ukryć, że iDisplay ma jeszcze wady. Ale aplikacja wciąż jest rozwijana, więc istnieje szansa, że będzie wyglądać lepiej w przyszłości. Miejmy nadzieję, bo sam pomysł jest naprawdę dobry. [Gizmodo’s iPad App Review Marathon; Gizmodo’s Essential iPad Apps]

podobne treści

  • andy

    A po kiego mi drugi ekran wielkości 9 cali, kiedy mam iMaka 21,5 cala ?