gadżety

iPad: Czuły na nacisk rysik Blue Tiger lepszy niż palce

One Design Pogo był jednym z pierwszych rysików, który przygotowany był do współpracy z urządzeniami na iOS. Jednak w porównaniu z ich nowym rysikiem o kryptonimie Blue Tiger, Pogo przypomina raczej coś, czym jaskiniowcy drapali po kamiennych tabliczkach.

Graficy wolą pracować rysikiem, ponieważ leży pewnie w dłoni i przypomina pędzel i ołówek. Dlatego sprzęt Wacom jest tak popularny wśród twórców. Nie brak na iPada fantastycznego oprogramowania do rysowania czy malowania, brakuje mu jednak odpowiedniego rysika, który mógłby konkurować z urządzeniami Wacom.

Blue Tiger ma to zmienić. Za pomocą Bluetooth 4.0 łączy się on bezprzewodowo z urządzeniem iOS, nie zużywając przy okazji dużych ilości energii. Dodatkowo, jeśli aplikacja na to pozwala, może on przekazywać informacje na temat siły z jaką jest przyciskany do powierzchni ekranu, co pozwala artyście na wygodne i intuicyjne operowanie grubością kreski.

Możecie jednak schować swoje karty kredytowe do portfeli. Ostateczny wygląd, szczegóły techniczne, cena, a nawet ostateczna nazwa urządzenia zostaną dopiero ujawnione.

[The One Design via @Rosa]

podobne treści