news

iPad 2 z USB i kamerą z przodu?

​Chińskojęzyczna gazeta „Economy Daily News”, powołując się na źródła w branży, donosi, że druga wersja tabletu Apple będzie bogatsza od pierwszej aż o pięć funkcji.

Portal DigiTimes, który cytuje ECN, wymienia nowości w iPadzie 2: wideorozmowy, port USB, nową technologię wyświetlacza, żyroskop trzyosiowy i udoskonaloną łączność.

Jeśli pogłoska okaże się prawdą, będziemy mieć pewność, że Apple zdecydował się dołączyć do tabletu rozwiązania, które przyniosły wielki sukces iPhone’owi 4. Po pierwsze, kamerę z przodu, która umożliwiałaby właścicielom iPada korzystanie z wideorozmów FaceTime. Po drugie, słynny wyświetlacz Retina Display. DigiTimes sugeruje także, że nowy ekran tabletu może być chroniony cieńszą, ale mocniejszą warstwą szkła. Miałby być też mniejszy, co wskrzesza pogłoski o iPadzie z mniejszą przekątną.

Postulowane przez wielu użytkowników dołączenie portu USB byłoby zwrotem w polityce Apple, który odebrałby jeden z ostatnich argumentów przeciwnikom iPada. Brak standardowego złącza to jedna z najbardziej krytykowanych cech tabletu.

Żyroskop trzyosiowy (ten z iPhone’a 4) w iPadzie przyczyniłby się oczywiście do powstawania nowych aplikacji, w szczególności gier oraz wzbogacenia innych funkcjonalności urządzenia.

EDN nie wspomina o kamerze z tyłu, tylko o wideorozmowach, do których wymagana jest kamera z przodu. 29 października firma inwestycyjna Detweiler Fenton podała wiadomość, że OmniVision dostarczy dwie kamery do iPada 2 – przednią i tylną.

DigiTimes publikuje informacje branżowe dotyczące rynku elektroniki z punktu widzenia dostawców podzespołów. Informacje portalu, na przykład o zwiększeniu produkcji MacBooków, niejednokrotnie okazywały się prawdziwe. [DigiTimes, Barron’s]

podobne treści

 • velopl

  No tak, to jest wlasnie polityka Apple. Zrobi cos co powinno byc juz robione dawno. Teraz gdy iPad jest juz na rynku od dluzszego czasu kazdy zapomnial o dyskusjach towarzyszacych ogloszeniu specyfikacji. Takze bedziemy miec kolejny nowy i rewolucyjny produkt od Apple. Nie da sie ukryc, trzeba miec mocna pozycje na rynku (to jest jak jakas sekta chyba) zeby takie techniki stosowac. Ostatnio przeprowadzilem rozmowy z wieloma nowymi uzytkownikami jablka (pisze tu o komputerach) i jest zaskakujace dla mnie to co o nim sadza stojac z boku. Z wypowiedzi wynika, ze najpiekniejsze w makach jest to, ze to sa komputery dla ludzi kreatywnych. Edycja audio, wideo, wszystko jest dostepne od razu i bez dodatkowych oplat za soft. Jak to przyrownac do zmuszenia Microsoftu do udostepnienia wyboru przegladarki internetowej. Do prob wymuszenia usuniecia jej nawet z instalacji systemu. To sie po prostu w glowie nie miesci. Aha i jeszcze jedna rzecz. Po tych wszystkich rozmowach moge Apple z cala pewnoscia pogratulowac jednego. Stworzyli system ktory jest stu procentowo „dumb proof” ale takie wlasnie czsy nastaly.

 • maxx

  @velopl
  „dumb proof” czyli po polskiemu „idiotoodporny”.

  A o Apple mam zdanie dość wyrobione. Sprzedają przeciętny sprzęt za bajońskie sumy. Tylko fanboye i ludzie z nadmiarem gotówki mogą sobie na niego pozwolić.

 • lodzia

  Na pewno nie będzie z przodu kamerki.

 • michal.andrzejewski1983

  ja podziwiam jobsa mimo wszystko – facet potrafi cały technologiczny świat nakręcić na gadżety z jabłkiem – i na to fanboye i fangirls lecą;) ciekawe, czy na to polecą – http://www.facebook.com/dealpeck.polska?v=app_4949752878 xD