aplikacjesmartfonyWiadomości promowane

iOS 7 już teraz pojawił się w logach deweloperów

Nie jest żadną tajemnicą, że Apple pracuje aktualnie nad następcami obecnej generacji swoich urządzeń. Jest to tak pewne jak to, że 21 grudnia końca świata nie było. Zadziwia jednak fakt, że najnowsze urządzenia Apple już teraz testowane są w Cupertino.

Niektórzy deweloperzy aplikacji na iOS już teraz zauważyli w logach systemowych oznaczenia wskazujące na kolejną generację iPhone’a. Obecny model, iPhone 5, w zależności od modelu, identyfikuje się jako iPhone 5,1 lub iPhone 5,2. Tymczasem zaobserwowano już pojawianie się urządzeń przedstawiających się jako iPhone 6,1, które łączyły się z Internetem z adresów IP wskazujących na kampus Apple w Cupertino.

Sugerowałoby to, że Apple testuje kompatybilność aktualnych aplikacji na urządzeniach wyposażonych w kolejną wersję swojego systemu operacyjnego. Nic w tym dziwnego, zastanawia jedynie czas, w jakim pojawiają się takie doniesienia. W przeszłości Apple wykonywało podobne testy mniej więcej na miesiąc przed premierą nowej wersji iOS, która miała miejsce na dorocznej, czerwcowej konferencji dla deweloperów Apple WWDC. Czy pojawienie się logów już w styczniu oznacza, że iOS 7 pojawi się dużo szybciej niż się tego spodziewaliśmy?

Raczej nie. Moim zdaniem Apple odrobiło swoją lekcję i nie zamierza dopuścić do powtórzenia się zeszłorocznej afery z mapami, dlatego w przypadku iOS 7 testy trwać będą długo.

Ale mogę się mylić.

Źródłem obrazu jest serwis Shutterstock

podobne treści