news

iOS 4.01 już w następnym tygodniu?

Kłopoty z traceniem zasięgu przez iPhone’a 4 były powszechnie łączone z nietypowym umiejscowieniem anteny. Znajduje się ona na brzegu dookoła aparatu, więc trzymanie telefonu za krawędzie może skutkować zakłóceniami odbioru. Wydawało się, że jedynym rozwiązaniem problemu jest dokupienie etui, dopóki nie usłyszeliśmy o innej możliwości.

Jeśli wszystko to wina oprogramowania, będziemy bardzo zaskoczeni. Jednak, jak pisze Apple Insider:

Czytelnicy poinformowali nas, że na forach obsługi technicznej Apple początkowo pojawiały się wiadomości, że w przyszłym tygodniu zostanie wydany iOS 4.0.1, czyli update oprogramowania, które pojawiło się zaledwie kilka dni temu. Potem jednak te wpisy zniknęły, razem z całymi wątkami poświęconymi tematowi.

Update iOS 4 zawierałby nowe ustawienia wzorcowania częstotliwości radiowej, z jakiej korzysta telefon. Problemy z zasięgiem pojawiają w momencie zmiany częstotliwości. Ponieważ opóźnienie jest źle skonfigurowane, iPhone 4 informuje o „braku zasięgu”, gdy powinien szukać lepszej częstotliwości.

Taki scenariusz byłby możliwy, ponieważ iOS 4 wprowadził zmiany w mechanizmie doboru najlepszej częstotliwości. Tłumaczyłoby to także, dlaczego iOS 4 zakłóca też odbiór w iPhone 3GS.

Gdyby w poniedziałek lub w kolejnych dniach pojawił się iOS 4.1, byłby to najbardziej ekspresowy update w historii firmy. Jeśli rozwiązanie problemów z zasięgiem okazałoby się tak proste, byłaby to bardzo, bardzo dobra wiadomość dla Apple. [Rosa Golijan/giz, Apple Insider]

podobne treści

 • polej.piotrek

  I bardzo zła dla producentów etui

 • Sebastian Florek

  Dopchają trochę „kresek” zasięgu programowo i nikt już nie zobaczy problemów z zasięgiem.

 • Anonim

  Aż mi się przypomniał kiedyś argument w jednej dyskusji fanbojów apple vs miscoroft o tym że apple robi systemy od razu dopracowane a do windowsa trzeba ściągać service packi, jak widać żadna firma nie jest doskonała

 • AA

  hehe dobry pomysł, soft doda zawsze dwie kreski :D

 • couch

  Po prostu umieszcza animowany Gif w miejscu gdzie zazwyczaj pokazuje sie zasieg.