aplikacjeinternetnews

I/O 2013: Google odświeża aplikację Mapy

Czas na krótkie doniesienia z frontu konferencji Google I/O. Jak poinformował portal Droid Life w sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z nowej wersji aplikacji Google Maps, która zadebiutuje w trakcie dzisiejszej imprezy.

Choć strona dzięki której w ogóle wiemy o wycieku została niemal natychmiast zdjęta z sieci, redakcja DL zdążyła krótko przyjrzeć się części nowych funkcji aplikacji giganta z Mountain View.

No i cóż, wygląda na to, że Google chce uczynić mapy nieco bardziej „inteligentnymi”, tak aby były w stanie lepiej dopasowywać wyniki wyszukiwania do informacji, których rzeczywiście poszukujemy. Z tego też powodu, nowa wersja usługi ma dysponować nieco „mądrzejszym” modułem wyszukiwania, podkreślającym rzeczy, które – wg. Google – mają dla nas największe znaczenie. Co to tak naprawdę oznacza? Ano to, że wyszukiwarka będzie zwracać szczególną uwagę na rzeczy, które zdaniem mądrych głów z Mountain View są dla nas zdecydowanie najważniejsze (czyli zapewne na lotniska, transport publiczny i tym podobne).

Co więcej, według doniesień Droid Life – Google zamierza zintegrować aplikację Earth i Mapy w jedną całość.

Czekamy na dalsze doniesienia (powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej już za kilka godzin).

Źródło: Droid Life/Gizmodo.com

podobne treści