biznes

Inwestorzy pozywają Twittera za to, że serwis jest za mało popularny

Z powodu wzrostu popularności takich usług jak Snapchat czy Instagram, Twitter nie ma łatwego życia. W ubiegły piątek zostało ono utrudnione jeszcze bardziej przez pozew złożony przez grupę inwestorów, którzy uważają, że serwis oszukał ich przedstawiając im swoje prognozy wzrostu.

Jak donosi Bloomberg, w sądzie federalnym w San Francisco złożono w piątek pozew zbiorowy przeciwko firmie Twitter Inc. oraz bezpośredniemu kierownictwu serwisu. Prawnicy reprezentujący Doris Shenwick Trust, oraz inne osoby, które zakupiły akcje Twittera w okresie od 6 lutego 2015 do 28 lipca 2015, twierdzą, że kierownictwo Twittera miało oszukać akcjonariuszy spółki, prezentując prognozy dotyczące wzrostu liczby użytkowników, które nigdy się nie sprawdziły.

Oskarżają Twittera o to, że, prezentując w listopadzie 2014 roku prognozy dotyczące rozwoju serwisu, wprowadzili oni w błąd potencjalnych akcjonariuszy twierdząc, że w „niedługim” czasie serwis osiągnie ponad 550 milionów użytkowników, a w „dłuższej perspektywie” ich liczba przekroczy miliard. Dziś wiadomo już, że zapowiedzi te nie sprawdziły się, a w czerwcu tego roku Twitter mógł pochwalić się 313 milionami aktywnych kont, czyli w ciągu roku wzrost wyniósł jedynie 10 milionów użytkowników.

Jak widać, wcześniejszych zapewnień nie udało się zrealizować. Z drugiej jednak strony powodom będzie bardzo trudno udowodnić, że zostali oszukani – po pierwsze Twitter w swoich prognozach nie określił dokładnie kiedy te liczby mają zostać osiągnięte, a po drugie serwis nie zna przyszłości, a inwestycje giełdowe zawsze obarczone są ryzykiem.

podobne treści