sportWiadomość głównawtf

Internet w urządzeniach przenośnych przeszkadza w przeprowadzeniu transmisji z Olimpiady

Organizatorom olimpiady w Londynie nie udało się uniknąć mniejszych i większych wpadek. Największą z nich była „afera ochroniarska”, dużo mniej poważna w skutkach, za to dużo bardziej interesująca, miała miejsce w sobotę, kiedy to Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaapelował do widzów by podczas zawodów nie korzystali z Twittera i nie pisali smsów ponieważ przeszkadza to w sprawnym przeprowadzeniu transmisji…

Problem pojawił się podczas wyścigu kolarskiego, który śledzony był na żywo przez setki tysięcy osób. A większość z nich chciała natychmiast podzielić się swoimi wrażeniami. Najlepiej wraz ze zdjęciem. W efekcie na trasie przejazdu nastąpiło takie zagęszczenie transmisji, że sygnał z nawigacji GPS, w którą wyposażeni są rowerzyści, nie docierał do organizatorów. Dlatego nie można było dokładnie ustalić pozycji zawodników a komentatorzy nie mogli przekazać informacji o tym jak daleko ucieczka wysunęła się przed peleton.

Organizatorzy obawiają się, że sytuacja powtórzy się podczas maratonu i triatlonu, dlatego apelują do wszystkich osób, które oglądają zawody na żywo by powstrzymały się od korzystania z Internetu i wysyłania smsów. No chyba że jest to naprawdę pilne.

Znając naturę ludzką i mało kto jednak ich posłucha a sytuacja się powtórzy.

[Reuters, zdjęcie: martin_vmorris/flickr]

podobne treści