internetnews

Internet Explorer 9 Beta do ściągnięcia

Pierwsza wersja deweloperska przeglądarki Microsoftu jest do ściągnięcia od wczoraj. IE9 stylistyką przypomina Windowsa 7 i jest – zgodnie z oczekiwaniami – przejrzystszy. Kiedy odpalamy program, nie bombarduje nas natłok pasków i ikonek. Niektórzy powiedzieliby nawet, że wygląd interfejsu IE9 jest ascetyczny.

Internet Explorer 9 Preview: Uh, NicePrzeglądarka w pełni korzysta z możliwości HTML5. Wykorzystuje także Direct2D i DirectWrite, by maksymalnie wykorzystać kartę graficzną – nie tylko do ładowania zdjęć, tylko do renderowania całej strony. Dzięki wspieraniu się kartą graficzną, IE9 ma lepiej radzić sobie na przykład z grami online.

Internet Explorer 9 Preview: Uh, NiceZnany z innych przeglądarek połączony pasek adresów i wyszukiwania od razu sprawia, że z IE9 korzysta się przyjemniej i nie odczuwa chęci, by od razu wrócić do FF. Należy zaznaczyć, że przeglądarka w wersji beta nie radzi sobie z prawidłowym ładowaniem niektórych stron.

Microsoft współpracuje obecnie z wieloma witrynami internetowymi, w tym Facebookiem i internetowymi wydaniami gazet, by strony były lepiej zintegrowane z IE9. Oznacza to, że aplikacje z ulubionych witryn mogą wylądować bezpośrednio w oknie przeglądarki. Co to przyniesie, wiadomo – jeszcze więcej Farmville.

Wersja do pobrania tutaj. [Matt Buchanan/giz, IE9 Beta]

podobne treści

  • mmmnow

    Proszę, nie korzystajcie z tej przeglądarki. Chociażby przez wzgląd na haniebną kartę w historii rozwoju www.

  • dfsg

    Właśnie od tej wersji IE ma szansę skończyć z hańbą którą się krył przez lata i jak niszczył życie projektantom WWW.