film

Interesuje mnie maszyna, która potrafi myśleć i czuć. Zwiastun Chappie

Sony Pictures opublikowało nową zapowiedź nadchodzącego już w marcu thrillera Neilla BlomkampaChappie. Nowy film reżysera ElizjumDystryktu 9 opowiadał będzie o robocie – tytułowym Chappie – który poszukuje człowieczeństwa. Zapowiedź produkcji z udziałem Hugh Jackmana Sigourney Weaver do zobaczenia poniżej:

 

Film jest rozwinięciem krótkometrażowego projektu Blomkampa, Tetra Vaal (można go zobaczyć poniżej), który powstał w 2004 roku i jest fikcyjną reklamą humanoidalnego robota policyjnego na ulicach Johannesburga. Mimo, że powstał już dziesięć lat temu, nadal, od strony CGI, wygląda dobrze. Sam Chappie będzie opowiadał o robocie wyposażonym w sztuczną inteligencję, który został skradziony przez dwójkę lokalnych gangsterów (duet z Die Antwoord), by wykorzystać go do swoich własnych, złych celów.

Neill Blomkamp, oprócz reżyserowania filmu, zajmuje się również jego scenariuszem – wspólnie z Terri Tatchellem (Dystrykt 9). W Chappie, oprócz Hugh Jackmana (Wolverine, Prestiż) i Sigourney Weaver (ObcyAvatar) zagrają Sharlto Copley (Dystrykt 9Elizjum), Ninja i Yolandi Visser (członkowie zespołu Die Antwoord), oraz Jose Pablo Cantilla (AdrenalinaElizjum). Światowa premiera filmu zaplanowana została na 4 marca tego roku. Do Polski film trafi dwa dni później.

podobne treści