smartfony

Intel zabrał się za tworzenie własnego UI

Jak donosi Ars Technica, Intel planuje mocne wejście na rynek mobilny. I nie chodzi tu bynajmniej o nowe procesory, a o własny interface o kryptonimie „Obsidian”.

Nie znajdziecie go jednak (przynajmniej na razie) w urządzeniach z Androidem. „Obsidian” powstał jako UI dla wspieranego przez Linux Fundation systemu operacyjnego Tizen, który ma jesienią tego roku pojawić się na niektórych urządzeniach Samsunga przeznaczonych na rynek azjatycki. Oczywiście wyposażone będą one w procesory Intela.

Z tego co widać na zdobytych przez portal zdjęciach, UI zmierza trochę w kierunku kafelków znanych z Windows Phone, które wyświetlają informacje, pozwalając jednocześnie użytkownikowi skorzystać z podstawowych funkcji danej aplikacji bez jej maksymalizowania. Jednocześnie całość przypomina trochę MeeGo. W sumie nic dziwnego, skoro Tizen jest w pewnym sensie następcą tego systemu operacyjnego.

Jest to dopiero robocza wersja i do czasu debiutu pierwszych urządzeń opartych na Tinzen OS, jeszcze dużo może się jeszcze zmienić w tym temacie.

podobne treści