newssprzęt

Intel: Procesory Haswell wydłużą czas działania baterii nawet o 50%

Kiedy jakiś czas temu Intel zapowiedział premierę kolejnej generacji swych autorskich procesorów „Haswell”, przedstawiciele firmy zachwycili świat obietnicami o mocno wydłużonym czasie pracy na baterii urządzeń korzystających z mocy ich najnowszego układu. Wówczas trudno było jednak o jakiekolwiek konkrety, które przekazała właśnie światu wiceprezes tzw. Architecture Group w Intelu, Rani Borkar.

Zgodnie z deklaracją pani wiceprezes – laptopy dysponujące nowymi chipsetami Haswell będą działać nawet o 50% dłużej niż komputery z obecnie montowanymi procesorami Ivy Bridge. Co więcej, urządzenia te mają funkcjonować nawet o 20 razy dłużej od obecnych generacji laptopów w trybie standby. I to bez żadnych uszczerbków na ich – podobno całkiem przecież niezłej – wydajności. Brzmi nadzwyczaj zachęcająco.

Na razie jednak lepiej podejść do słów Pani Borkar z odpowiednim dystansem – póki co trudno powiedzieć ile w nich prawdy, a ile najzwyklejszej reklamy swojego własnego produktu. Pozostało nam tylko poczekać na pierwsze miarodajne testy.

Źródło: Engadget/Źródło zdjęcia: konaskorner.com

podobne treści