wynalazki

Intel prezentuje technologię, dzięki której laptopy będą mogły pracować od 4 do 8 godzin dłużej

Intel prezentuje technologię, dzięki której laptopy będą mogły pracować od 4 do 8 godzin dłużej

Podczas tegorocznych targów Computex, Intel pochwalił się technologią, która pozwoli zmniejszyć zużycie energii w urządzeniach przenośnych nawet o połowę.

Wszystko dzięki specjalnemu ekranowi LCD. Technologia, nazwana Low Power Display Technology, a stworzona we współpracy z firmami Sharp i Innolux, pozwala na wykonywanie ekranów wymagających do działania znacznie mniejszych ilości energii, niż w przypadku innych rozwiązań.

Podczas targów prezentowano to na przykładzie specjalnego panelu, który do pracy potrzebował dwa razy mniej energii niż w przypadku tradycyjnych ekranów. W trakcie prezentacji przedstawiciel Intela pokazał prototyp zainstalowany na komputerze Della, na którym zapętlono wideo, które następnie odtwarzane było przez 25 godzin.

Według szacunków Intela, dzięki tej technologii laptopy będą mogły pracować średnio od 4 do 8 godzin dłużej na jednym ładowaniu akumulatorów. Niestety będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat, zanim ekrany wykonane w takiej technologii się upowszechnią.

Zdjęcie: Flickr/Mike Turner

podobne treści