Wiadomości promowane

Intel pracuje nad nowym procesorem z serii Atom z wbudowanym cyfrowym Wi-Fi

Jeśli myśleliście, że linia procesorów Intel Atom już wygasła, mylicie się. Firma chce wprowadzić nową wersję z tej rodziny o nazwie kodowej Rosepoint. Nie spisujcie go też zbyt pochopnie na straty, bo nowy mobilny procesor może się sprzedać.

Jak donosi “Wired”, nowy produkt ma sprawić, że smartfony, tablety czy laptopy zasilane Intelem będą bardziej energooszczędne, mniejsze i tańsze. Być może najciekawsze jest wbudowane Wi-Fi, które ma stanowić część układu. Obecnie stosowane układy Wi-Fi są zwykle analogowe a wersja cyfrowa powinna teoretycznie być prostsza i tańsza w miniaturyzacji.

Rzeczywiście, Chief Technical Officer Intela Justin Rattner powiedział “Wired”, że cyfrowe Wi-Fi powinno skalować się zgodnie z prawem Moore’a i jest “supernowoczesne” pod względem oszczędności energii.

Chociaż Intel ma oficjalnie ogłosi układ w tym tygodniu, nie będzie dostępny komercyjnie przez co najmniej dwa lata. Wydaje się dziwne, że obecnie obsługuje tylko procesory 2,4GHz oraz Wi-Fi, jednak najwyraźniej będą rozwijane wersje z transferem danych przez sieć komórkową oraz wbudowane anteny radiowe.

[Wired]

podobne treści

  • lol

    co to jest cyfrowe WiFi?
    jest nie cyfrowe/analogowe?

  • katamaran

    @lol
    w Szwecji był optyczny telegraf do 1880r – myślę że można go potraktować jako wifi